Od 10 maja zorganizowano 5 lekcji bibliotecznych w przepięknej scenografii z okazji „150 lat Alicji w Krainie Czarów”. Do obejrzenia było 36 prac plastycznych wykonanych przez uczniów gorzowskich szkół (Katolickiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego). Dzieci w trakcie zajęć poznały, bądź przypomniały sobie lekturę, której dotyczyła wystawa. Uczniowie biorący udział w lekcjach mogli zjeść czarodziejskie ciasteczko oraz wypić czarodziejski napój, dzięki któremu choć na chwilę mogli przenieść się do czarodziejskiego świata Lewisa Carolla. Nie sposób pominąć również książek „Alicja w Krainie Czarów” wydanych w wersji komiksu, czy w postaci 3D, które wzbudziły ogromny zachwyt wśród oglądających. Można było zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej makiecie Królowej Kier, bądź przymierzyć kapelusze Zwariowanego Kapelusznika. Wystawa poświęcona właśnie temu wydarzeniu została wypożyczona z Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. W lekcjach bibliotecznych wzięło udział ponad 100 uczniów naszej szkoły.