W okresie od marca do czerwca 2016r. członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki pracowali nad Pałacem Kultury i Nauki, który zbudowali ze starych, niepotrzebnych już kart książki. Prace rozpoczęły się od wyciągania kart z książek znajdujących się na półkach. Do konstrukcji pałacu wykorzystano ponad 2000 kart, drewniane listewki, a także wiele lasek kleju na gorąco. Pałac osiągnął niesamowite rozmiary, a mianowicie jego wysokość wynosi 250 cm, szerokość 107 cm, a głębokość 80 cm. Zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy było umieszczenie na wierzy zegara, który odlicza upływający czas. Nasz pałac został doceniony przez Bibliotekę Narodową, za co otrzymaliśmy dyplom gratulacyjny oraz książkę pt. „Nad złoto droższe”, w której znaleźć można ikonograficzne i słowne prezentacje stu pięciu najcenniejszych i najpiękniejszych, nierzadko unikatowych, zabytków piśmiennictwa i kultury polskiej i europejskiej. Gratulacje otrzymaliśmy także od zarządu Pałacu Kultury i Nauki. W prezencie otrzymaliśmy książkę pt. „Pałac Kultury i Nauki” oraz członkowie Klubu otrzymali także pamiątkowe koszulki, pendrive oraz słodki poczęstunek w postaci czekoladek. W projekcie udział wzięli: Alicja Grzelachowska, Amelia Bednarczyk, Aleksandra Bamber, Kacper Urbaniak, Wiktoria Kuzajewska, Zuzanna Kosiela, Kacper Morzyk, Wiktor Capiga, Karol Brzeziński, Wiktoria Murmyło, Klaudia Sielicka, Nikola Tryba, Adrian Mencweld.