„Kobiety na trzech kontynentach”- spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem. 06.05.2019 r., godz. 17.00.
„Kobiety na trzech kontynentach” : to reportaż z życia kobiet spotkanych podczas podróży w odległe i odmienne kulturowo miejsca na świecie
Będziemy z wizytą w Pakistanie , gdzie poznamy obrosłą mitami islamską rzeczywistość z pierwszej ręki. Jak faktycznie wygląda życie kobiet w muzułmańskim państwie? Skąd wywodzą się radykałowie? Jaka jest druga twarz tego społeczeństwa?
Odwiedzimy saharyjskie miasteczko w Mauretanii – państwo tranzytowe w drodze do Czarnej Afryki, gdzie jednak warto się zatrzymać, bo znaleźć można tam zjawiska których się nie spodziewamy. Będziemy gośćmi w rodzinie która posiada niewolników, w państwie które jako ostatnie na świecie oficjalnie zakazało tego procederu.
W Kambodży odwiedzimy rodzinę, która zajmuje się łapaniem i sprzedażą ptaszników z pobliskiej dżungli. Zobaczymy jak przebiega proces produkcji dań z tarantuli od schwytania do podania na stole.

Piotr Kowalczyk- z wykształcenia geograf i geolog. Pilot wycieczek i przewodnik, zajmuje się fotografią, reporter publikujący w magazynach podróżniczych. Organizator prelekcji dla młodzieży i dorosłych w całej Polsce. Jest założycielem portalu Globtroterzy.net i pomysłodawcą festiwalu „Tydzień Ziemi” w Szczecinie.
ZAPRASZAMY