Biblioteka realizuje projekt euroregionalny pt. „Przedszkolaki w akcji. Pokazujemy, jak połaczyły nas baśnie”. Na realizację przedsięwzięcia uzyskaliśmy dofinansowanie w wys. 16 000 zł !!!. I właśnie w ramach tego projektu w piątek odbyło się baśniowe spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyło 90 osób. Dzień rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem, po którym dzieci oglądały pokaz czarodzieja. Ależ to była magia. Po dotarciu do parku przy placu zabaw, czekały na dzieci baśniowe namioty z żywymi postaciami ze znanych opowieści. Dzieci spotkały Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Jasia i Małgosie i Babe Jagę , Śpiącą Królewnę oraz Kota w butach. Wzięly udział w warsztatach wikliniarskich, wyplatając koszyczek na wzór tego, który nosił Czerwony Kapturek. Poza tym każdy uczestnik otrzymał płaskorzeźbę w kształcie chatki Baby Jagi, którą mógł pomalować według własnego pomysłu. Na wszystkich czekał tez magiczny stoliczek z owocami i ciasteczkami. Po warsztatach uczestnicy wysłuchali streszczeń baśni po polsku i niemiecku oraz wspólnie zawiązali koło przyjaźni. Były wspólne śpiewy i tańce. Następnie spacerkiem wróciliśmy na wspólny obiad, po którym najmłodsi uczestnicy imprezy odebrali dyplomy oraz odśpiewali piosenkę pt. „Wszystkie dzwony biją” po polsku i po niemiecku.
To był dzień pełen pozytywnych wrażeń. Dziękuję pani Bożenie Zaborskiej, pani Natalii , pani Ewie, pani Marysi, pani Beacie, panu Krzysztofowi i panu Andrzejowi za super współpracę i pomoc w organizacji spotkania. Dziękuję Natalii, Mai, Ani, Dajanie, Oli, Uli, Nikoli za wcielenie się w baśniowych bohaterów. Dziękuję panu Bronkowi Frontczakowi za użyczenie sań, pracownikom ZGK oraz spółdzielni socjalnej MY za pomoc techniczną. I wreszcie dziękuję panu burmistrzowi za cukierki. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci😀
Projekt finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Brandenburgia- Polska 2014- 2020