25 maja w sali widowiskowej GOK odbyła się wystawa pt. „Königswalde- odkrywamy historię naszego miasta”. Eksponowane zbiory zostały udostępnione przez panią Alinę Bumbul, panią Elżbietę Nowostawską- Smalec, pana Jerzego Smalca, rodzinę Zerndt oraz bibliotekę. W trakcie wystawy zaprezentowano projekcję multimedialną dot. starodawnych pocztówek ( kolekcja pani Bumbul) oraz nowinki dot. strefy przemysłowej. Wielkim zaskoczeniem była dla słuchaczy wiedza, jaką podzielił się z nami pan Jerzy Smalec. Wiadomości o Lubniewicach sprzed lat zostały również wzbogacone przez pana Petera Zerndt- najstarszego syna ostatniego niemieckiego właściciela młyna, który również uczestniczył w spotkaniu. Dziękuję byłym i obecnym mieszkańcom za udostepnione zbiory, pani Eli dodatkowo za udekorowanie sali oraz pracownikom GOK: Ewie i Ani za pomoc techniczną. Pozytywnie nakęceni, planujemy powtórkę wydarzenia.