Od lutego 14- osobowa grupa młodzieży realizuje projet dot. wydawania lokalnej gazetki. Co zrobiliśmy do tej pory?

Uczestnicy programu  odwiedzili redakcję Gazety Lubuskiej w Gorzowie Wlkp. O pracy redakcji opowiedział nam sam dyrektor oddziału i wydawca pan Zbigniew Borek. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, na co zwracać uwagę, żeby odbiorcy chcieli „nas czytać”, jak pracuje zespół redakcyjny, czym różnią się tematy kreowane od tematów wydarzeniowych, jakie techniczne zabiegi stosować, by nasz artykuł przyciągną jak najwiekszą liczbę czytelników . Poza tym wiemy już , że zawód dziennikarza wymaga dużej otwartości, kreatywności, wielozadaniowości i szerokiej wiedzy. A po wizycie w redakcji szczegóły naszej lokalnej gazetki omawialiśmy na „spotkaniu redakcyjnym” w pizzerii LongPlay, którą poleciła nam Amelka. Odebraliśmy też koszulki z logo redakcji, którą nazwaliśmy „Czekolada z Chili”- pomysl Oli , który przypadł wszystkim do gustu.

13 marca nasza młodzieżowa grupa redakcyjna „Czekolada z Chili” uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez panią Hannę Ciepiela- wieloletnią dziennikarkę Gazety Lubuskiej, obecnie bibliotekarkę z Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. Uczestnicy poznali m.in. zasady pisania artykułów, przeprowadzania wywiadów, konstruowania chwytliwych tytułów. Maja, Ania i Nikola miały okazję wykorzystać tę wiedzę tego samego dnia wieczorem, przeprowadzając wywiad z wokalistą grupy REZERWAT. Jak im to wyszło? Przeczytacie w pierwszym numerze naszej gazetki Podziękowania kieruję do Pani Hanny Ciepiela, która zgodziła się na nieodpłatne przeprowadzenie zajęć.