Wczoraj odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy biografię Anny Dymnej „Dymna” autorstwa Elżbiety Baniewicz. Wszyscy zgodziliśmy się, że bohaterka jest wyjątkową postacią, aktorką, działaczką społeczną oraz osobą niezwykle utalentowaną, wrażliwą o niebywałej empatii. Książka ukazuje Annę od wczesnych lat dzieciństwa przez jej lata nastoletnie i początki w teatrze. Czytelnik pozna także fakty z życia prywatnego aktorki, jednak autorka skupiła się głównie na szczegółowym przedstawieniu przebiegu kariery Dymnej. Książka obfituje w opisy i recenzje poszczególnych spektakli, co nielicznych z nas zniechęcało do lektury. Dla równowagi zamieszczono liczne fotografie ukazujące Annę na różnych etapach życia. Polecamy fanom Anny Dymnej i wielbicielom teatru. Następne spotkanie DKK odbędzie się we wrześniu. Podzielimy się wówczas wrażeniami po lekturze książki Kate Quinn „Kod róży”.