W Tygodniu Bibliotek nie mogło zabraknąć spotkania z naszymi najmłodszymi Czytelnikami. Wczoraj wraz z Wincentym i lalką Emilką odwiedziliśmy przedszkolaków w Lubniewicach i Gliśnie. Najmłodsza grupa wysłuchała opowieści małego króliczka z książki pt. „Mamo, kocham Cię”. Porozmawialiśmy o majowych świętach i zbliżającym się Dniu Matki. Dzieci pochwaliły się, że przygotowują w przedszkolu Święto Rodziny. Zgodziliśmy się, że rodzice powinni obchodzić swoje święta każdego dnia❤️.Pozostałe grupy wysłuchały opowiadania o przygodach bohaterów ze Stumilowego Lasu, którzy ciesząc się z nadejścia wiosny, postanowili założyć swój własny ogród. Przedszkolaki opowiedziały co najbardziej lubią robić w wiosenne dni. Pochwaliły się także, że dzielnie pomagają w ogrodach sadząc kwiaty i wysiewając nasiona warzyw. Dzieci dostały kolorowanki o tematyce wiosennej i o nadchodzącym Dniu Matki. W przedszkolu w Gliśnie przedszkolaki podzieliły się także swoimi wrażeniami z wycieczki do Parku Dinozaurów. Na koniec dzieci wypożyczyły książki.To były bardzo miłe spotkania, podczas których nie zabrakło wzruszających momentów. Okazało się, że starszacy świetnie znają majowe święta, wśród których jest również Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji otrzymałam przepiękne życzenia, wspaniałą laurkę-książkę, składającą się z rysunków małych czytelników, piękny kwiat wykonany przez dzieci oraz pyszną czekoladę. Bardzo dziękuję dzieciom i Paniom Wychowawczyniom za pamięć, życzenia i wspaniałe przedpołudnie☺️.