7 lipca w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z ilustratorką książek, pochodzącą z Ukrainy Julią Kolomoets. Odwiedziła nas w ramach Międzynarodowego Festiwalu Książki Ilustrowanej w Branderburgii. Uczestnicy zostali przywitani przez Burmistrza Miasta i Gminy Lubniewice oraz dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim. W warsztatach wzięło udział trzynaścioro dzieci z Polski i Ukrainy. Na początku pani Julia porozmawiała z uczestnikami o prawach dziecka. Następnie dzieci rysowały na wybranym przez siebie szablonie. To był pokaz kreatywności i niesamowitej wyobraźni, dzięki czemu powstały wspaniałe prace. Dziękujemy pani Julii za przeprowadzenie warsztatów oraz pani Natalii z biblioteki w Gorzowie za pomoc w roli tłumacza.