10 maja  w bibliotece było kolorowo i twórczo. A to za sprawą pani Marty Jędras z firmy DARUMA, która zaprosiła nas do udziału w warsztatach z bizuterii Tiffany. Uczestniczki poznały technikę obróbki szkła, zaprojektowały swoją bizuterię, by na końcu własnoręcznie ją przygotować. I choć zajęcia wymagały dużo precyzji, skupienia i czasu, na efekt końcowy warto było czekać. Po ok. 3 godz. powstały unikatowe kolczyki i zawieszki, które od tej pory będą pięknie zdobić swoich twórców. Warsztaty tak się podobały, że pewnie niebawem znów zaprosimy pania Martę, by mieszkanki Gminy Lubniewice mogły szkolić się w technice Tiffany.

Technika zwana Tiffany (od nazwiska jej twórcy) polega na tym, że kawałkami miedzianej folii w postaci samoprzylepnej taśmy owija się dokładnie kawałki szkła a następnie po złożeniu ich w całość i posmarowaniu topnikiem zlutowuje się je cyną. Na warsztatach uczestniczki miały do dyspozycji wszystkie niezbędne materiały i narzędzia dzięki czemu biblioteka przez moment wyglądałą jak warsztat rzemieslniczy.