12 maja członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki uczestniczyli w wycieczce do Zielonej Góry. Odwiedziliśmy Bibliotekę Wojewódzką im. C. Norwida i tu „Muzeum Ilustracji Książkowej”. Dowiedzieliśmy się, jak powstawał drzeworyt, miedzioryt, staloryt, litografia. Obejrzeliśmy ciekawe książki z okresu XV- XX w. Następnie odwiedziliśmy Centrum Przyrodnicze, gdzie braliśmy udział w pokazie dedykowanym na temat zwiewnych zefirów i groźnych cyklonów. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie Planetarium. Mogliśmy w nim odbyć wspaniałą podróż po kosmosie. Obejrzeliśmy seans pt. „Podróż do miliona słońc”, który wywarł  na nas wszystkich ogromne wrażenie. Dowiedzieliśmy się również ile ważylibyśmy na Marsie, Jowiszu, Neptunie, czy innych planetach. Wycieczka została sfinansowana ze środków Gminnej Komisji Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.