W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/ 2017 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Lubniewice ogłosiła 2 konkursy. Pierwszy pod hasłem ” Jesienny spacer Pluszowego Misia” przeznaczony był dla klas I- III. Łącznie wpłyneło 13 prac. Jury w składzie pani Agnieszka Jenek, Izabela Kiepura i Marta Rusakieiwcz postanowiło nagrodzić następujące osoby: I miejsce Tobiasz Jaskuła, II miejsce Justyna Kilinkiewicz, , III miejsce Barbara Broda , wyróżnienia : Jakub Kostański, Milena Domańska, Sandra Ząbek.

Drugi konkurs dotyczył przygotowania plakatu promującego czytelnictwo i przeznaczony był dla klas IV- VI. Wpłynęło 12 prac. Jury w składzie pani Agnieszka Jenek, Izabela Kiepura i Iwona Dominiak postanowiło nagrodzić nastepujące osoby: I miejsce Gabriela Zgierska, II miejsce Jakub Rusakiewicz, III miejsce Aldona Wróblewska, wyróżnienia: Anna Siwińska, Oliwia Wierzbińska, Julia Szydełko.

Biblioteka wsparła równiez organizacyjnie i finansowo konkurs zainicjowany przez uczennice Karoline Guła i Julię Kamieniczną. W konkursie pod hasłem ” Moje wymarzone święta” jury postanowiło nagrodzić nastepujące osoby: I miejsce Julia Piskurewicz, II miejsce Sandra Ząbek, III miejsce Gabriela Nindorera, wyróżnienia: Jakub Kostański, Mateusz Kuzajewski, Kornelia Bryksy.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrody konkursowe ufundowała biblioteka oraz prywatny darczyńca, któremu serdecznie dziękujemy.