Od stycznia do czerwca we współpracy ze szkolna świetlicą odbywały się zajęcia dla klas I a, I b oraz III pod hasłem „Apetyt na czytanie i nie tylko”.  Klasy młodsze pracowały nad książką pt. „Książka moich zmysłów” w oparciu o bajki terapeutyczne dla najmłodszych. Pierwszym punktem było omówienie czytanych bajek, następnie dzieci wykonywały ilustracje do danej opowieści. Klasa III tworzyła stonogi wartości na podstawie książki „12 ważnych opowieści, czyli polscy autorzy o wartościach”. W czerwcu wszyscy uczestnicy zajęć wzięli udział w konkursach, których efekty można podziwiać w bibliotece (powstały piramidy wartości stworzone przez trzecioklasistów oraz książki obrazkowe młodszych dzieci). Zwieńczeniem ciężkiej, półrocznej pracy było wręczenie nagród dla osób, które wykazały się szczególnymi zdolnościami artystycznymi. A oto zwycięzcy:

Klasa I a – 1-Tomasz Wolanin, 2-Aleksandra Adamska, 3-Hanna Biegowska

Klasa I b – 1-Weronika Białęcka, 2-Bartosz Grochowina, 3-Daniel Kwaczyński

Klasa III – 1-Milena Pezda, Marta Rudzińska, 2-Jakub Rusakiewicz, Oliwia Wierzbińska, 3-Jakub Bartkowiak, Anna Siwińska.